T410-800H
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
T410-800H
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Voltage - Off State : 800 V
Series : -
Mfr : STMicroelectronics
Supplier Device Package : TO-251 (IPAK)
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 30A, 31A
Package / Case : TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 15 mA
Base Product Number : T410
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 800V 4A IPAK
Stock : In Stock
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 800 V 4 A Through Hole TO-251 (IPAK)