L2004V3TP
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
L2004V3TP
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Voltage - Off State : 200 V
Series : -
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-251 (V-Pak/I-Pak)
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 3 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 33A, 40A
Package / Case : TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 5 mA
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 200V 4A TO251
Stock : In Stock
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 200 V 4 A Through Hole TO-251 (V-Pak/I-Pak)